Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Par mums

Ziemeļvalstu ministru padomes projekts   SOS darbinieku kompetenču paaugstināšanai.

SOS Bērnu ciematu darbinieki, kas strādā, lai atbalstītu ģimenes un bērnus gan  SOS bērnu ciematos Valmierā un Īslīcē, gan SOS ģimeņu atbalsta centros, regulāri ceļ savas kompetences, lai spētu efektīvi un profesionāli veikt savu darbu. Bērni , kas ir nošķirti no savam ģimenēm vai piedzīvojuši kāda veida  vardarbīgu izturēšanos, ir piedzīvojuši traumu. Arī bērni, ka dzīvo ģimenēs, nereti piedzīvo traumas, kurām ne vienmēr tiek pievērsta pienācīga uzmanība.    Bērni  nav spējīgi vieni paši tikt galā  ar traumas sekām, un, ja laicīgi netiek nodrošināts adekvāts atbalsts,  traumas ietekme padziļinās, radot  izolētību,  problēmas ar pašvērtējumu un pat veselību.

Lai zinātu, kā mazināt  traumas ietekmi darbā ar bērniem, Rīgas SOS  ģimenes atbalsta centra sociālie darbinieki un jauniešu speciālisti, kas strādā ar pusaudžiem, 2018. gada 5. un 6. decembrī apmeklēja mācību semināru par narratīvajām metodēm darbā ar bērniem, kas pārdzīvojuši traumu. Apmācību vadītāja bija eksperte no Dānijas Hanne Robenhagen, kas ir sadarbojusies ar SOS personālu apmācību jomā jau iepriekšējos projektos. Seminārā īpaša vērība tika pievērsta “Dzīves koka” metodei, kas  uzsvaru liek uz personības iekšējo resursu apzināšanu. Apmācību dalībnieces atzina, ka semināra rezultātā ieguvušas vērtīgu, praktiski izmantojamu metodi, kā arī iedvesmu savam turpmākajam darbam.

Apmācību seminārs ir daļa no Ziemeļvalstu ministru padomes atbalstītā projekta “ Par traumu informētu bērnu aprūpētāji – ieguldījums bērna labākai attīstībai”, kas norisinās viena gada laikā  no 2018. gada septembra līdz 2019.gada septembrim. Projektu vada Polijas SOS Bērnu ciematu asociācija, un tajā piedalās arī Baltkrievijas SOS Bērnu ciematu darbinieki. Projekta partneris ir Norvēģijas organizācija Robust.