Ziedot
Par mums

Konference projekta “Par trauma informēti aprūpētāji – ieguldījums bērna labākai attīstībai” ietvaros Ļubļinā

Daudzas bērnības traumu sekas, tādas kā  dziļas bailes, depresija vai pret sevi vērsta  agresija,  var ilgt arī  pieaugušo vecumā.  Lai to novērstu, SOS Bērnu ciemati Polija kopā ar Ļubļinas Jāņa Pāvila II katoļu universitāti  šī gada 27. un 28. martā Ļubļinā  organizēja konferenci „Dziedējošās bailes: atbalstot traumas skartos jauniešus”, kuras mērķa auditorija bija  speciālisti, audžuvecāki, skolotāji un vietējie partneri.

Konference bija daļa no projekta “Par trauma informēti aprūpētāji – ieguldījums bērna labākai attīstībai”, ko līdzfinansē Ziemeļvalstu ministru padome. Konferences laikā tika apspriesti  daudzi jautājumi par   traumas izraisītām sekām, un tika piedāvātas metodes negatīva stresa un baiļu dziedēšanai, piemēram, piedāvāti veidi ka palīdzēt jauniešiem ar paškaitējošu uzvedību izmantojot narratīvo pieeju pašnāvību profilaksei vai iekļaujot Spriedzes un traumas atbrīvošanas uzdevumus ( TRE – Tension&Trauma Release Exercises) darbā ar jebkura vecuma bērniem. Eksperti no Polijas SOS bērnu ciematiem uzsvēra, ka  skolas ir  jāiekļauj bērnu atbalsta sistēmā un skolēniem, kurus ir skārusi trauma,  jāsniedz efektīvas palīdzības  iespējas.

Viņi minēja arī projekta ietvaros sagatavoto brošūru „Skola, kas ir informēta par trauma un tās sekām”, kas varētu noderēt skolotājiem, direktoriem vai citiem skolas speciālistiem, lai izstrādātu drošu un draudzīgu vidi, kas atbalsta jauniešus, lai tie labāk tiktu gala ar  traumatisko pieredzi.

Konferencē piedalījās arī trīs pārstāves no Rīgas SOS ģimeņu atbalsta centra.