Ziedot
Par mums

Noslēdzies projekts "Ģimenes modeļa aprūpes kvalitātes un pieejamības pilnveide bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpei Latvijas reģionos”

Pateicoties Latvijas valsts budžeta finansētajai programmai „NVO fonds”, esam veiksmīgi īstenojuši projektu "Ģimenes modeļa aprūpes kvalitātes un pieejamības pilnveide bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpei Latvijas reģionos” (Nr. 2018.LV/NVOF/DAP/MAC/037).

Pateicoties Latvijas valsts budžeta finansētajai programmai „NVO fonds”, esam veiksmīgi īstenojuši projektu "Ģimenes modeļa aprūpes kvalitātes un pieejamības pilnveide bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpei Latvijas reģionos” (Nr. 2018.LV/NVOF/DAP/MAC/037).
Projekts īstenots plānotajā apjomā laika periodā no 1. marta līdz 30 .septembrim, kopējā no valsts budžeta saņemtā summa - EUR 14943,22 (t.sk. administratīvās izmaksas 20% apmērā no projekta tiešajām izmaksām).
Pēdējā gada laikā bērnu ārpusģimenes aprūpes jomas politikas virzītājs – Labklājības ministrija ir izstrādājusi normatīvo aktu kopumu, kas ievieš būtiskas sistēmiskas pārmaiņas ārpusģimenes aprūpē, tajā skaitā pilnveidojot atbalsta saņemšanas iespējas tām ģimenēm, kuras audžuģimenes, aizbildņa, adoptētāja vai viesģimenes statusā jau ir uzņēmušas vai vēlas uzņemt savā ģimenē bez vecāku gādības palikušus bērnus. Ņemot vērā mūsu aktīvo iesaisti ārpusģimenes aprūpes jomas normatīvo aktu izstrādes procesā, kā arī vairāk nekās 20.gadu praktisko darba pieredzi, strādājot ārpusģimenes aprūpes sistēmā, piecos dažādos Latvijas plānošanas reģionos izvērtējām iespējas un izstrādājām priekšlikumus kā uzlabot un pilnveidot atbalsta sistēmu potenciālajiem un esošajām audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem. Projekta ietvaros organizējām 20 tikšanās ar 5 pašvaldību pārstāvjiem un 36 blakus esošo pašvaldību pārstāvjiem – sociālā dienesta un bāriņtiesu darbiniekiem, pašvaldību deputātiem, audžuģimenēm, NVO pārstāvjiem, pašvaldību ārpusģimenes aprūpes institūciju darbiniekiem. Pašvaldībām sniedzām informāciju par izmaiņām ārpusģimenes aprūpes sistēmā, jaunveidojamo ģimenes atbalsta centru pienākumiem ,  atbildībām, sadarbību ar pašvaldību, kā arī citiem būtiskiem jautājumiem, kas saistīti ar deinstitucionalizācijas procesu un ārpusģimenes aprūpes sistēmas pilnveidi valstī. Uzklausījām pašvaldību vajadzības un aktualitātes, rosinājām diskusijas par kaimiņu novadu sadarbības iespējām ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra izveidē. Projekta rezultātā tapuši atzinumi 5 pašvaldībām par   iespējamo ģimeniskas vides aprūpes darbības modeli un tā ieviešanas un ilgtspējas  mehānismu konkrētajā pašvaldībā: Talsu, Balvu, Madonas, Bauskas un Saulkrastu novados, kā arī viens apkopojošais gala atzinums, kas var tikt izmantots kā   pilotprojekts valsts rīcībpolitikai ieviešot iecerētās izmaiņas  ārpusģimenes aprūpes sistēmā.
Projekta ietvaros nolēmām atvērt ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrus Kurzemes reģionā Kuldīgā, Vidzemes reģionā Gulbenē un Zemgales reģionā Bauskā. 
2018. gada 7. septembrī Īslīces SOS ciemata teritorijā projekta ietvaros notika Zemgales ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra “AIRI vecākiem” atklāšana, kuras laikā tika sniegta informācija par projekta īstenošanas gaitu un rezultātiem.