Ziedot

Piedāvājam starptautiski atzītu uz pierādījumiem balstītu mācību programmu par bez vecāku gādības palikušu bērnu vajadzībām un audžuvecāku (aizbildņu, audžuģimeņu un adoptētāju) izvērtēšanu, kura ir izveidota,  adaptējot ASV izstrādāto programmu “AIRI Vecākiem” speciālistu vajadzībām.

Programma paredzēta  bērnu tiesību speciālistiem, bāriņtiesu darbiniekiem, sociālo dienestu un krīžu centru darbiniekiem u.c. speciālistiem, kuru darbs ir saistīts ar bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem.

AIRI programma balstās uz kompetencēm (zināšanām un prasmēm), kas nepieciešamas, lai varētu nodrošināt bez vecāku gādības palikušo bērnu vajadzības. Mācības sastāv no lekcijām, asociatīvajiem uzdevumiem, videomateriāliem, diskusijām, grupu darbiem, lomu spēlēm un individuālajiem darbiem.

 

Galvenās mācību tēmas:

  • Komandas darba jeb sadarbības nozīme bērna audzināšanā. Sadarbība ar bērna bioloģisko ģimeni.
  • Kā runāt ar bērnu par viņa bioloģisko ģimeni.
  • Bērna attīstība un traumas, vardarbības ietekme uz bērna attīstību.
  • Piesaiste un tās nozīme. Traumatiskas pieredzes ietekme uz piesaisti.
  • Dažādi zaudējuma veidi un tas, kā zaudējums ietekmē bērna attīstību un uzvedību.
  • Atšķirība starp sodu un disciplinēšanu. Bērna uzvedība un faktori, kas to ietekmē. Rīcība krīzes situācijā un uzvedības problēmu risināšana.
  • Pastāvīguma nozīme un patstāvīguma plānošana. Pārmaiņu plānošana.
  • Identitāte un pašapziņas veidošanās.

 

Mācību ilgums ir 24 akadēmiskās stundas, kas sadalītas 3 dienās pa 8 stundām katrā (ieskaitot pusdienas pārtraukumu un divas kafijas pauzes). Ir iespēja mācības organizēt arī tiešsaistē.

Mācības vada īpaši sagatavots treneru pāris, no kuriem viens ir jomas profesionālis (psihologs vai sociālais darbinieks), bet otrs pieredzējis adoptētājs, aizbildnis vai audžuģimene.

Mācību grupas dalībnieku skaits – līdz 20 dalībniekiem. Minimālais dalībnieku skaits grupā - vismaz 12 dalībnieki.

Saziņai

Plašāku informāciju par programmu jūs varat iegūt, rakstot uz e-pastu vai zvanot pa telefonu Prevences un izglītības jomas vadītājai Janai Priedniecei.

Pieteikties jaunumiem