Informējam, ka mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Lai turpinātu lietot mūsu lapu, lūdzu, piekrītiet, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk par sīkdatņu politiku

Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Jauns palīgs cīņā ar Covid -19

Ziņas datums
5. jūnijs, 2020
Šobrīd Latvijā notiek aktīva cīņa pret Covid-19. Līdz šim pret vīrusu esam aizsargājušies ar vienkāršām, bet efektīvām metodēm – paliekam mājās, mazgājam rokas un ieturam 2 metru distanci. Ierobežojumiem mīkstinoties un atsākot darba gaitas, ir jāturpina būt piesardzīgiem. Tāpēc, lai apturētu vīrusa izplatību, Latvijā ir izstrādāta lietotne “Apturi Covid”, kuru ikviens iedzīvotājs var brīvprātīgi lejupielādēt savā mobilajā telefonā.

  
Kā darbojas lietotne?

 

  • ! Izejot no mājas, lietotājs telefonā aktivizē Bluetooth funkciju. 
  • ! Ja pēdējo nedēļu laikā ir bijis kontakts ar Covid-19 saslimušo, lietotājs automātiski saņem ziņu.
  • ! Tiek pasargāti līdzcilvēki un apstādināta vīrusa izplatība. 

 Dati lietotnē ir šifrēti un privāti, notikušais kontakts tiek fiksēts tikai lietotāja telefonā. Lietotni nodrošina Slimību profilakses un kontroles centrs, un iniciatīvas dalībnieki ir Latvijas lielākie uzņēmumi dažādās nozarēs, iestājoties par sociāli atbildīgu rīcību visas valsts labā.  
 Pārrausim Covid-19 izplatības ķēdi kopā un atvieglosim darbu mediķiem!


Lejupielādējiet “Apturi Covid” App Store vai Google Play. 
Vairāk par lietotni: spkc.gov.lv/apturicovid un www.apturicovid.lv


Tās lejupielādēšana un izmantošana ir brīvprātīga ar mērķi ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību valstī. "Apturi Covid" ļauj ātrāk uzzināt, ja esat bijis kontaktā ar saslimušo, tādējādi nodrošinot iespēju savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.  
Lietotne "Apturi Covid" kopš oficiālās palaišanas pagājušajā piektdienā ir ierindojusies pirmajā vietā starp populārākajām lietotnēm gan Google Play, gan App Store veikalos. Šobrīd to jau lejupielādējuši ap 40 tūkstošiem lietotāju, kas visticamāk ierindo šo lietotni kā vienu no straujāk augošajām Latvijā radītajām lietotnēm. 

Jaunā lietotne "Apturi Covid" neievāc citu cilvēku kontaktinformāciju, kas atrodama lietotāju viedtālruņos vai sociālajos tīklos. Lietotnes izmantošana ir brīvprātīga un bez maksas. Uzsākot lietošanu, lietotājs piekrīt lietošanas noteikumiem, pēc izvēles norāda telefona numuru un aktivizē Bluetooth. Ja kādam lietotājam, kas bijis tuvumā, konstatēta saslimšana, citi par to saņems paziņojumu, neatklājot ne saslimušā, ne paziņojuma saņēmēja identitāti.
#apturicovid

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem